Televizní pořady

 

 

 

Ivan Bareš (režie)

 Seznam odvysílaných reportáží

 

U nás v Evropě

 

Seriál o rodinách - Česká republika
Co všechno si může dovolit česká rodina? A co nakoupí za 50 eur? V našem seriálu o rodinách v Evropě nemůže chybět česká a stejně jako s ostatními i s ní půjdeme nakupovat a budeme vařit. Představíme Vám Kláru a Miroslava Skalovi z Louňovic. Mají dvě děti - osmiletého Kryštofa a pětiletou Rozárku. Miroslav má v blízkých Říčanech malou tiskárnu, Klára dojíždí za prací do jedné pražské firmy. Porovnejte si český životní standard se zbytkem Evropy a sledujte další díl našeho seriálu.

video

 

Kouření v EU a v České republice
Irsko, Itálie a Malta. To jsou země Evropské unie, ve kterých už byl přijat protikuřácký zákon. Přesně vymezuje, kde se na veřejnosti smí a nesmí kouřit. Česká republika ho zatím nemá, lidovecký návrh zatím neprošel. Bude se na veřejnosti kouřit dál nebo budou muset majitelé kaváren cigaretový dým ze svých podniků nadobro vyvětrat? Jak se na takový návrh zákona dívají? Nejen to se dozvíte z naší reportáže.

video

 

Reportáž - Cizinci z EU a odjinud
V České republice žije přes 254 000 cizinců. Po vstupu do Evropské unie se rozdělili na dva druhy. Na ty z Unie a na ty z nečlenských, tzv. třetích zemí. Jinými slovy na ty, jejichž pobyt tady je relativně bez problémů a na ty, kteří naopak musejí překonávat řadu překážek ze strany úřadů a často i předsudky Čechů vůči nim. Naše reportáž tuto situaci ukazuje na příkladu Nizozemce a Ukrajinky, kteří žijí v Čechách.

video

 

Reportáž
Chcete studovat v zemích Evropské unie? V naší reportáži Vám čeští studenti řeknou, jaké mají zkušenosti s univerzitami ve Španělsku a Německu. Nabídneme Vám také webové stránky, které mohou být při hledání vhodného studijního programu v zahraničí užitečné.

 

Reportáž
Uvidíte, jaké naděje vkládají malé české obce do žádostí o peníze ze strukturálních fondů EU. Zatímco někteří starostové mají s evropskými fondy z minulosti špatné zkušenosti, jiní se teď snaží finance na své projekty získat.